Експрес ліквідація юридичної особи

Найчастіше при прийнятті рішення про створення юридичної особи думка про необхідність його припинення якщо і присутня, то вона пов’язана з можливими майбутніми несприятливими перспективами, які можуть і не відбутися.

Разом з тим, нерідкі випадки, коли юридичні особи, як правило організовані у формі “Товариство з обмеженою відповідальністю”, припиняють бути необхідними своїм засновникам в силу тих чи інших причин. Пов’язано це може бути як з відсутністю очікуваної економічної ефективності підприємства, що робить подальшу діяльність недостатньо рентабельною і безперспективною, так і з накопиченням юридичною особою значної кредиторської заборгованості або з високими ризиками накопичення останньої.

У вищевказаних випадках питання ліквідації юридичної особи може стояти досить гостро, оскільки продовження роботи підприємства в рамках таких умов пов’язане з переліком проблем і перешкод.

Слід зазначити, що успішне завершення процедури ліквідації юридичної особи за рішенням власника можливо тільки в разі відсутності заборгованості перед контрагентами або за умови достатності активів для погашення заборгованості перед ними.

Экспресс ликвидация юридического лица

Порядок ліквідації юридичної особи визначено статтею 111 Цивільного кодексу України, виконання даного порядку пов’язане з необхідністю правильного виконання ряду послідовних дій, що займає чимало часу і вимагає концентрації зусиль.

Крім того, якщо в ході проведення заходів по ліквідації юридичної особи виникне нестача активів для погашення заборгованості перед кредиторами, у ліквідатора (ліквідаційної комісії) виникає обов’язок звернутися до господарського суду із заявою про банкрутство і якщо ліквідатор прийме рішення не звертатися з такою заявою, на нього покладається солідарна відповідальність за незадоволення вимог кредиторів (частина 6 статті 95 Закона України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).

Таким чином, в разі неможливості погашення заборгованості перед кредиторами до юридичної особи застосовуються процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», термін реалізації яких може тривати роками.

Вищевказані факти важливо тримати в полі зору, приймаючи рішення про долю «непотрібного» юридичної особи.

МИ ПРОПОНУЄМО

Наша пропозиція полягає в прискореному альтернативному підході до ліквідації, який умовно можна позначити як «експрес-ліквідацію» або «альтернативну / строкову ліквідацію». Дана процедура не є ліквідацією юридичної особи в прямому розумінні цього процесу, але дозволяє в короткий термін припинити правовий зв’язок засновників і директора з юридичною особою, покласти подальшу долю юридичної особи на нових власників і директора.

У пакет експрес-ліквідації включені наступні послуги:

 • зміна засновника або декількох засновників шляхом укладення відповідної угоди з відчуження частки (часток) у статутному капіталі юридичної особи;
 • зміна кінцевого бенефіціара (бенефіціарів) юридичної особи;
 • зміна директора юридичної особи;
 • зміна місцезнаходження юридичної особи (на інше місто);
 • зміна найменування юридичної особи (на інше);
 • зміна контактної інформації юридичної особи (виняток даних про номер телефону / адресу електронної пошти);
 • зміна видів економічної діяльності (заміна на інші і виключення старих КВЕД);
 • підготовка всієї необхідної документації для проведення державної реєстрації змін відомостей про юридичну особу (включаючи Статут, договір купівлі-продажу, акт прийому-передачі, накази);
 • нотаріальне оформлення необхідної документації;
 • проведення державної реєстрації змін відомостей про юридичну особу;
 • отримання та надання Клієнту виписки з Єдиного державного реєстра за результатами проведеної державної реєстрації змін;
 • надання Клієнту актуальної інформації про юридичну особу з Єдиного державного реєстра.

За результатами проведених заходів експрес-ліквідації юридичної особи можливо констатувати, що старі власники більш не мають юридичної зв’язку з юридичною особою, так як у останнього сформований як новий склад засновників, так і призначений новий директор, який, з урахуванням положень Статуту, здійснює керівництво юридичним особою і несе відповідальність.

У той же час, ефективність експрес-ліквідації багато в чому залежить від конкретної ситуації, обставин, а також завдань, які переслідуються.

Вищевказані заходи відбуваються в повній відповідності до законодавства України, за участю тільки дієздатних фізичних і юридичних осіб, складанням дійсних документів.

Стандартний термін проведення процедури експрес-ліквідації становить до 7 днів, що має на увазі ретельне оформлення документів, завчасне планування заходів та отримання очікуваного результату.

У разі наявності питань, пов’язаних з процедурою експрес-ліквідації юридичної особи, задайте Ваше запитання нашим фахівцям заповнивши форму на сайті або зв’язавшись з нами за контактними телефонами.

Наші контактні телефони: +38 (097) 082-15-14, +38 (050) 050-29-65
Процедура експрес-ліквідації юридичної особиВартість
Пакет послуг з проведення експрес-ліквідації юридичної особи
(супутні витрати включені у вартість)
від 12 000 грн